Kahoot!

Drodzy Czytelnicy! W Irlandii bardzo popularne stało się tzw. Digital Learning, czyli uczenie się poprzez korzystanie z laptopów, aplikacji mobilnych, gier multimedialnych. Jak wiadomo, nadchodzą egzaminy letnie, na koniec roku szkolnego. Każdemu przydałoby się powtórzenie przerobionego materiału. Tutaj, do akcji wkracza nowoczesna technologia. 🙂 Kahoot! to strona internetowa zawierająca sporą bazę quizów przedmiotowych. Nauczyciel musi się zarejestrować i utworzyć quiz, bądź wybrać jeden z gotowych. Po uruchomieniu, na ekranie nauczyciela wyświetla się numer PIN, który działa tylko przez określony czas. Aby uczniowie mogli przepisać PIN, nauczyciel podłącza komputer do projektora. Następnie, każdy student wyciąga urządzenie z dostępem do internetu np. tablet, laptop lub telefon, wchodzi na stronę kahoot.it i przepisuje numer PIN. Później każda osoba wybiera nazwę użytkownika, która ma ukazać się na ekranie. Quiz rozpoczyna się. Każde pytanie pojawia się chwilę przed odpowiedziami.

Pytania i odpowiedzi ukazują się tylko na ekranie nauczyciela, aby uatrakcyjnić zabawę i wyrównać szanse. Zwykle uczniowie mają 20 sekund na odpowiedź, czyli wybranie czerwonego trójkąta, niebieskiego sześciokąta, żółtego owalu lub zielonego kwadratu. W Kahoot! liczy się szybkość i wiedza. Po każdym pytaniu na ekranie nauczyciela pokazuje się tabela wyników 5 osób o największej liczbie punktów.

W mojej szkole Kahoot! jest wykorzystywane na lekcjach matematyki, historii i CSPE. To dobry sposób na naukę nie tylko dla uczniów, ale również dla użytkowników prywatnych. Ogólnie polecam! 😀

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Kahoot!

  1. Pingback: A może zagrajmy w Kahoota... | Partnerstwo Edukacja na Nowo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s